Durumlar

Categories
18 Nisan 2019

ÇOMAR İLE FİFİ

ÇOMAR İLE FİFİ Yasaklara tepki göstermek fıtratımda vardı. Bir dostum” yalnızlık Allah’a mahsustur “dediğinde; yalnızlığı yüce yaratıcımızın yasaklamış olduğuna çok sevindim. Bu sabah içim içime..
Categories
8 Nisan 2019

YAĞMUR

YAĞMUR Güzel bir hafta sonu geçirmenin heyecanı ile sabah erkenden kalktım. Hava hafif bulutluydu. Çaydanlığı su ile doldurup, ocağın altını yaktım. Kahvaltı yaptıktan sonra biraz..
Categories
23 Mart 2019

AYDAN İLE LEYLA

AYDAN İLE LEYLA İstediği üniversiteyi burslu olarak kazanan bir genç kızın okula başladıktan sonra verdiği var oluş mücadelesi. Aydan, siyah saçlı, beyaz tenli, zayıf, orta..
Categories
23 Mart 2019

ZÜLEYHA

ZÜLEYHA Bizim köyde doğan kız çocuklarına Ayşe, Fatma, Emine isimlerini çok verirlerdi.  Bir ailede üç dört kadının isminin aynı olması kendi aralarında karışıklığa meydan vermese..
Categories
20 Mart 2019

ÇANAKKALE’M YÜREK SIZIM

ÇANAKKALE’M YÜREK SIZIM Çanakkale yürek sızım,  destanım. On sekiz mart bin dokuz yüz on beşte. Meydan okuduk o gün yedi düvele. Kızıl kıyamet koptu Seddülbahir’de...
Categories
15 Ocak 2019

TUTSAK

TUTSAK Taş duvarlara yaslanmaktan tüm bedeni uyuşmuştu. Soğuk ciğerlerine işliyordu. İki metrekarelik hücrede hareketsiz kalan bacak kaslarını hissetmiyordu. Uyumamak için mücadele etmesine rağmen göz kapakları..
Categories
14 Ocak 2019

Kolay kurtarılmadı. Bu vatan.

Türküm. Elhamdülillah. Hem de Müslüman. Vatan millet aşkıyla yanıp tutuşan. Doğru bildiğinden asla şaşmayan. Deli bir yürektir, bağrımda atan. Ay yıldızım al atlasta dalgalan. Kolay..
Categories
1 Ocak 2019

BEYAZ BASTON

BEYAZ BASTON Günler sonra ilk defa konuştu. “Ölmek istemiyorum üzgünüm!” diye inlercesine sesler çıkarıyordu… Pencerenin panjur aralıklarından sızan güneş ışınları; göz bebeklerine iğne batarcasına rahatsızlık..
Categories
1 Ocak 2019

KIR BAŞLI KIRBAÇLI YUNUS

KIR BAŞLI KIRBAÇLI YUNUS Yunus’un yüreğinde ilk aşkı ukdeydi. Doru atına atlar, kamçısını şaklatarak yavuklusuyla işaretleşirdi. Bitmek bilmeyen bekleyiş içinde akşama kadar muhtarın kapısının önlerinde..
Categories
1 Kasım 2018

HAK VE DOSTLUK ÜZERİNE SOHBET

DOST BAŞKADIR. DEĞERİNİ BİLENE. Deli dolu dobraydı. İnandığının peşinden ne pahasına olursa olsun koşardı. İnatçıydı. Kendisi için öyle olmayı seçiyordu. Gözü kara tabiri ona çok..
Categories
1 Kasım 2018

BAŞLANGIÇ

BAZI BAŞLANGIÇLAR ZARURETTENDİR İlkokulu üçüncü sınıfa kadar okumuştu. Çok başarılıydı. Annesinin zamansız ölümü eğitimine son verilmesine ortam hazırlamıştı. Çocukluğunu yaşayamadan kardeşlerinin ve evin sorumluluğu üzerine..
Categories
26 Ekim 2018

SEVGİNİN GÜCÜ SARAR HERKESİ

SEVGİNİN GÜCÜ SARAR HERKESİ Seven umut ile bakar cihana Sevda ateşiyle kalp dağlansa da Her daim tutuşur göğüs kafesi. Kuş olup çırpınır âşık nefesi. Sevginin..
Categories
26 Ekim 2018

KALP GÖZÜNLE GÖR BENİ

KALP GÖZÜNLE GÖR BENİ Boyunu benzettim selvi dalına. Salkım söğüt ol da sar kollarınla. Görmeden ölürsem gider ağrıma. Murad atına bindir de gör beni. Ömrümün..
Categories
26 Ekim 2018

ŞAHİN

ŞAHİN Şahin köyde yaşıyordu. Ailesinin dördüncü çocuğuydu. Tarım ve hayvancılıkla geçiniyorlardı. Büyük kardeşleri ilkokulu bitirdikten sonra, tarla ve mandıra işlerinde babalarına yardımcı oluyorlardı. Köy yerlerde..
Categories
26 Ekim 2018

ANNEM

ONU ÖZLEDİKÇE HÜZÜNLENİRİM. Önümde Güneş Gazetesinin günlük hediye fasiküllerini biriktirerek cilt ettirdiğim sözlüğüm. Tahmini bir sayfasını açtım. Sözcükler bu kadar mı denk gelir? Hüznümü anlatmaya...
Categories
5 Eylül 2018

kAHVELİ ŞİİR

KAHVELİ ŞİİR Közde pişen kahvenin Tadına doyum olmaz Reddetmeden önce İyi düşünün bence  En meşhurudur dibek Kahve değil bir ipek Mis gibi kokusuyla Canlanır içen..
Categories
14 Ağustos 2018

GEÇMİŞİNİ UNUTMA

Türküm. Elhamdülillah. Hem de Müslüman. Vatan millet aşkıyla yanıp tutuşan. Doğru bildiğinden asla şaşmayan. Deli bir yürektir, bağrımda atan. Ay yıldızım al atlasta dalgalan. Kolay..
Categories
9 Ağustos 2018

TARİHİMLE VARIM

TARİHİMLE VARIM Kafkaslara düştü yolum. Kartal gagasına meftunum. Demir dağı delen bozkurdum. Ötüken’ de atamdan izler bulurum. Yazılmış manasta destanım. Şaha kalkmış yağız atlarım. Rüzgârlarda..
Categories
9 Ağustos 2018

BU FETİH DAMGA VURDU BİR ÇAĞA

BU FETİH DAMGA VURDU BİR ÇAĞA Alpaslan girince Anadolu’ya, Malazgirt’te teslim oldu Diyojen. Çınladı gök kubbe anda. “Allah hu Ekber!” Nidalarıyla. Türkler ayakbastı urum eline...
Categories
8 Ağustos 2018

Fantastik hikaye

Ozon galaksisi                                            NURSEL YEŞİLYURT..
Hello

Welcome to my blog! Check out the latest post, browse the highlights or reach me to say Hi!

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.