GÜNBATIMI

791778-cesme-gunbatimi-banner

GÜNBATIMI

Hep gün batımlarında hüzünlenirim. Bulutlarım dolar. Kirpiklerim nemlenir. Katrelerimi yüreğimin en dip köşelerinde gizlerim. Ömrümden bir gün daha gitti diyerek, geçen günlerimi sevgiyle uğurlarım. Kaliteli geçiremediğim günlerimde, içimde bir burukluk kalır. Her gün batımında bir güne daha veda etmenin ağırlığı çöker, üstüme, gecelerime sessizce…

Yeni bir gün yeni bir başlangıç, Çiğ düşmüş çimenlerin üzerinde yürüyerek, Kırlarda kuşların orkestrasından sunulan senfoniyle mest olmak, bir kelebeğin kanatlarında uçup, çiçekten çiçeğe konan arının gayretine şahit olmak, mutluluğun zirvesine ulaşmak için çabalamak. Ne kadar büyüse de yaşlansa da insanın içindeki çocuk sevilmeyi mutlu olmayı bence hak ediyor.

Gün batımları sona yaklaşmakta olduğumu muştular. Doğadaki tüm ahenkleri severim. Her başlangıcın bir bitimi olduğu gibi, her günün sonunda tükenişi çağrıştırır. Güneş yüzümüze gülümseyerek, dağların arkasında istirahate çekilirken, ”beni burada bekle yine gelirim “dercesine iyi akşamlar dileklerini sunarak ayrılır. Hep mutlu olmanı istiyorum diyerek vedalaşır. Nedense gün batımları en duygulu anlarımdır. Her günün katımında içimi hüzün sarar. Yüreğimde hissederim batışlarını. Ya! Tekrar göremezsem Güneşi? Güneşimi… Güneşimi diyorum. Gün boyunca yanımdan ayrılmadan eşlik ediyor. Tatlı, tatlı gülümsüyor. O semada gülümsedikçe gülüşleri içimi ısıtıyor. Bense nazlanan sevdalılar gibi hem seviyorum hem kaçıyorum. Güneş’le birlikte olmayı istiyorum. Çok sıcak olmasından yakınıyorum, sevdanın soğuğu makbul değil ki. İnsanız bilemiyoruz sevenlerimizin kıymetini. Günler gelip geçiyor da bir kez başımızı semaya kaldırıp, Güneşin o güzel yüzüne, gülümseyen gözlerine belki de hiç bakmıyoruz…

Oysaki O ta! Kemiklerimizin özlerine, bütün gücünü sevgisini veriyor. Bahçelerimizdeki bostanları özenerek büyütüyor. Sevgililer yesin diye lezzetlerine lezzet katıyor.

Dedim ya farkında olamıyoruz sevenlerimizin. Güneşli günlerimiz bol ve bereketli olsun diye kaleme aldım düşlerimi hayallerimi dilimin döndüğünce yazmaya çalıştım.

Her gün batımında hüzünlenirim. Gözlerim dolar, nemlenir kirpiklerim. Katrelerimi kalbimin derinliklerine gizlerim. Bir gün daha ömürden geçti diyerek, geçen günlerime veda ederim.

5.10.2015

NURSEL YEŞİLYURT

CategoriesUncategorized

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.